Göz yaşları Nedir ?

Gözyaşı denilen şey, muhtelif fırsatlarla kendisini gösterir. Ağladığımız zaman, çok güldüğümüzde, acı rüzgar gözlerimize doğru çarptığında gelir. Esasına bakılacak olursa,  gözyaşının gelmesi için belirli bir fırsat gerekmez. Daima gözyaşı akmaktadır. Sadece onların varlığını fark etmemiz gereklidir.

Onların varlığını fark etmemiz için, çeşitli sebeplerin olması ve gözyaşının aşırı derecede boşalması gerekir. Gözlerimizi gözyaşı akıntılarından korumak için, gözlerimizi temiz tutmamız gerekir. Her üst kapağın altında, gözyaşı husule getiren kesecikler mevcuttur. Bu kesecikler devamlı ve düzenli bir şekilde gözyaşı meydana getirirler. Gözümüzü her kırptığımızda, göz kapakları bir miktar göz suyunu emerler. Bu işlem otomobil cam silicisinin çalışmasından farksızdır.

Hayatımız boyunca, bu işlem iki yüz elli milyon defa vuku bulur. Kısacası sistem gayret güzel ve mükemmel şekilde işlemektedir.

Ancak yukarıda sayılan ve belirtilen fırsatlarda, kontrolün gevşemesi durumunda, büyük ölçüde gözyaşı gelmesi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir